חדשות

ב"שיבא" נחנך מכשיר MRI מתקדם לאבחון ומעקב אחרי מחלות שד

המכשיר מבוסס על טכנולוגיה המאפשרת לשפר את איכות התמונה ולגלות גידולים ממאירים בשד בשלב מוקדם יותר וכן ביצוע נוח של ביופסיות בשד

מכשיר ה-MRI הייעודי לאבחון מחלות שד במרכז מירב ב"שיבא". צילום: דוברות בית החולים

מכשיר MRI חדשני המיועד לאבחון ולמעקב אחרי מחלות שד נחנך לאחרונה במרכז מירב לאבחון ולמעקב אחרי מחלות שד במרכז הרפואי שיבא בתל השומר.

המכשיר מדגם VIDA של חברת סימנס מבוסס על טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לשפר את איכות התמונה ואת היכולת לגלות גידולים ממאירים בשד בשלב מוקדם יותר וכן ביצוע נוח ויעיל של ביופסיות בשד - יכולת שתזרז אבחון וטיפול מוקדם יותר של סרטן השד. זאת ועוד, מבנה המכשיר מותאם גם לנשים בעלות מבנה גוף רחב יותר, שיוכלו להיבדק ללא כל תחושת אי נוחות.

הבדיקות במכשיר החדש מפוענחות על ידי פרופ' מירי סקלייר-לוי, מנהלת המרכז לדימות השד במרכז מירב ורדיולוגית מובילה בתחום MRI שד.

פרופ' סקלייר-לוי: "סרטן השד הוא אחת המחלות השכיחות בעולם המערבי ואבחון מוקדם שלו יכול להציל חיים והעלות את סיכויי הריפוי לכ-90%. בנוסף לאבחון מדויק יותר ומעקב אחרי מצב בריאותן של המטופלות, יאפשר המכשיר החדש גם ביצוע מחקרים בתחום מחלות שד בכלל וסרטן השד בפרט, והוא מהווה חלק בלתי נפרד משיפור חוויית המטופלות".

נושאים קשורים:  פרופ' מירי סקלייר-לוי,  חדשות,  בית החולים שיבא,  MRI,  סרטן השד
תגובות